Flavonoidy – silné antioxidanty pre posilnenie imunity

Flavonoidy – silné antioxidanty pre posilnenie imunity

flavonoidy

Flavonoidy sú skupinou rastlinných látok, ktoré sa nachádzajú v ovocí, zelenine, čaji, víne a iných potravinách. V poslednej dobe získali veľa pozornosti pre svoje potenciálne účinky na posilnenie imunity a boj proti rôznym chorobám, vrátane koronavírusu. V tomto článku sa pozrieme na tri najdôležitejšie flavonoidy a ich účinky na náš organizmus.

flavonoidy

Quercetin ako flavonoidy

Quercetin je flavonoid, ktorý sa nachádza v jablkách, cibuli, brokolici, paradajkách a iných potravinách. Má silné antioxidačné vlastnosti a môže pomôcť v boji proti zápalom v tele. Nedávne štúdie tiež naznačujú, že quercetin môže pomôcť v boji proti koronavírusu tým, že bráni jeho vniknutiu do buniek a potláča jeho rozmnožovanie. Preto sa quercetin často predpisuje ako doplnok výživy pre posilnenie imunity. Taxifolin je flavonoid, ktorý sa nachádza v rôznych druhoch rastlín, vrátane borovice, dubu a gaštanov. Má silné antioxidačné a protizápalové účinky a môže pomôcť v boji proti voľným radikálom a ochrane buniek pred poškodením. Nedávne štúdie tiež naznačujú, že taxifolin môže pomôcť v boji proti ochoreniu covid tým, že znižuje množstvo vírusu v tele a zlepšuje imunitnú odpoveď organizmu. Imunita môže byť niekedy veľmi zradná, preto je nutné vedieť ju aj podporiť.

S flanovoidmi sú úzko späté aj imunomodulátory

Flavonoidy sú tiež známe svojimi imunomodulačnými vlastnosťami, ktoré môžu pomôcť v posilnení imunitného systému a ochrane pred rôznymi chorobami. Imunomodulátory, ako je napríklad Imuno-komplex X, obsahujú kombináciu rôznych flavonoidov a ďalších zložiek, ktoré môžu podporiť imunitný systém a zlepšiť celkové zdravie organizmu. Tieto doplnky výživy sú stále populárnejšie medzi ľuďmi, ktorí sa snažia posilniť svoju imunitu a zlepšiť svoje zdravie. Korona viac už nebude mať dosah na vaše zdravie.

Prečítajte si tiež: