Kyselina hyalurónová v kozmetike – čo ste o nej nevedeli

Kyselina hyalurónová v kozmetike – čo ste o nej nevedeli

kyselina hyalurónová

Článok v skratke:

Kyselina hyalurónová podporuje regeneráciu a množenie poškodených kožných buniek.

Pomáha pri procese hojenia rán. 

Rýchlo a efektívne zvyšuje úroveň hydratácie v hlbších vrstvách pokožky.

Posilňuje tiež ochranné vlastnosti pokožky a eliminuje voľné radikály.

kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová v meste Prešov, ktorú aplikujeme na našej klinike je jednou z najčastejšie používaných ingrediencií v kozmetike, ktorá sa dlhé roky teší veľkému záujmu. Niet sa čomu čudovať, veď ide o látku, ktorá pokožku nielen hydratuje, ale zároveň zlepšuje jej pevnosť a pružnosť a zlepšuje kontúru tváre. Ak sa chcete na tému kyselina hyalurónová dozvedieť viac, čítajte ďalej.

Kyselina hyalurónová a jej charakteristika

Kyselina hyalurónová bola prvýkrát izolovaná v roku 1934 z očí hovädzieho dobytka dvoma americkými vedcami. Svoje využitie mala v minulosti okrem iného vo veterinárnej medicíne, oftalmológii a medicíne. V kozmeteológii sa však kyselina hyalurónová stala populárnou až v 80. rokoch minulého storočia.

Kyselina hyalurónová je v chemickom ponímaní označená ako lineárny polysacharid patriaci do skupiny glykozaminoglykánov (GAG). Skladá sa z disacharidových podjednotiek, glukuronátu sodného a N -acetylglukózamínu. Je prítomný takmer vo všetkých tkanivách živých organizmov. U ľudí sa najviac kyseliny hyalurónovej nachádza v koži. Je prítomná aj v očnej buľve, slznej tekutine, extracelulárnej matrici spojivového tkaniva a v medzistavcových platničkách.

Ako sa získava táto látka?

Kyselina hyalurónová bola po dlhé obdobie získavaná zo zvierat. Napríklad z kravského oka alebo kuracích plástov. V súčasnosti sa však táto zložka získava biotechnologickými metódami z mikroorganizmov fermentáciou z bakteriálnych kmeňov ako Streptococcus a Pasteurella. Čistí sa a suší a má formu prášku, ktorý po pridaní do vody vytvorí priehľadný gél.

Kyselina hyalurónová vytvára v pokožke pružnú tekutú matricu, ku ktorej sa môžu pripojiť kolagénové a elastínové vlákna. Má negatívny náboj a schopnosť viazať a zadržiavať vodu. Jej primeraná koncentrácia zabraňuje tvorbe vrások a nepriaznivým zmenám tvaru a kontúr tváre. A práve omladzovaniu s takýmito látkami sa zaoberáme my, na našej klinike krásy. Využite naše široké spektrum služieb ako manikúra, laserová epilácia, ultrazvuková kavitácia, lymfodrenáž, mezoterapia, botox a mnohé iné procedúry, vďaka ktorým sa budete cítiť mladšie a krajšie.

Prečítajte si tiež: