Likvidácia azbestu v Topoľčanoch – prečo vždy volať odborníkov?

Likvidácia azbestu v Topoľčanoch – prečo vždy volať odborníkov?

likvidácia azbestu

Článok v skratke:

Plánujete svojpomocnú výmenu eternitovej strechy?

A viete, že hazardujete so svojím zdravím, porušujete zákon a riskujete aj niekoľkotisícovú pokutu?

Likvidácia azbestu v Topoľčanoch či inej lokalite je totiž odbornou činnosťou, ktorú môžu realizovať iba firmy disponujúce potrebným oprávnením.

likvidácia azbestu

Plánujete vymeniť eternitovú strechu? Likvidácia azbestu v Topoľčanoch a vlastne v akomkoľvek meste či obci vás neminie. Ak uvažujete, že sa na to podujmete sami, odporúčame len jedno – určite to nerobte. Likvidácia azbestu svojpomocne je nielen nelegálna, ale aj nebezpečná.

Nástrahy likvidácie azbestu

Dnes už snáď nikto nepochybuje o nebezpečnosti azbestu. Nie nadarmo je zaradený medzi nebezpečné látky a jeho používanie na stavebné účely je zakázané v rámci celej Európskej únie. Aj preto je povinná odborná likvidácia azbestu. V opačnom prípade hrozí riziko uvoľnenia azbestových mikročastíc do ovzdušia. Po vdýchnutí sa usadia v dýchacích orgánoch a vedú k ich poškodeniu a následne k vážnym respiračným ochoreniam. Možno spomenúť dýchavičnosť, zápaly orgánov dýchacej sústavy či dokonca rakovinu pľúc. Je preto zrejmé, že likvidácia azbestu musí prebiehať pod dohľadom odborníkov s profesionálnymi zručnosťami. V opačnom prípade hazardujete so zdravím, ako aj so zdravím rodiny či susedov.

Likvidácia azbestu v exteriéroch aj interiéroch v Topoľčanoch

Likvidácia azbestu patrí k hlavným činnostiam Strešného centra Tomáša Molnára®. Disponujeme potrebným oprávnením a likvidácia azbestu pod naším dohľadom prebieha v súlade s platnou legislatívou a s dôraznom na maximálnu bezpečnosť a ochranu zdravia aj majetku. Preto likvidácia azbestu začína zabezpečením okolia, vytvorením kontrolovaného pásma a precíznou demontážou eternitovej strechy. Cieľ je zrejmý – aby nedošlo k úniku mikroskopických azbestových vlákien do ovzdušia. Likvidácia azbestu v našej réžii je možná nielen v exteriéroch, ale aj v interiéroch (do 10 m3).

Čaká aj vás likvidácia azbestu v Topoľčanoch, Bratislave, Nitre, Seredi, Trenčíne, Prievidzi, Trnave či Žiari nad Hronom? Neváhajte nás kontaktovať. Garantujeme profesionalitu, precíznosť a bezpečnosť pri práci.

Prečítajte si tiež: