MEZ Elektromotory: prevíjanie elektromotorov i sústruženie

MEZ Elektromotory: prevíjanie elektromotorov i sústruženie

mezmilko.sk

Predaj, opravy a prevíjanie elektromotorov, čerpadiel, elektroprevodoviek či transformátorov, ale aj sústruženie a frézovanie. Stavte na profesionálnu kvalitu a efektívne riešenia od MEZ Elektromotory.

Čo je elektromotor

Elektromotor je stroj, ktorý mení elektrickú energiu na mechanickú prácu. Preto je žiadaný v priemysle, kde je využívaný na pohon rôznych zariadení ako ventilátory, čerpadlá, lisy, obrábacie stroje a pod. Ako každá mašinka, ktorá sa skladá z viacerých súčiastok, tak aj elektromotor sa skôr či neskôr opotrebuje a je potrebné opäť ho nakopnúť. Účinným spôsobom je prevíjanie elektromotorov. Túto činnosť vykonávame aj v MEZ Elektromotory, s. r. o. Postaráme sa, aby váš starý elektromotor fungoval ako nový.

Prevíjanie elektromotorov

V každom elektromotore je navinutá cievka. Pravidelným používaním sa degeneruje a je potrebná jej výmena. Na to slúži prevíjanie elektromotorov. Celý fígeľ spočíva v odvinutí starej a navinutí novej cievky. Vďaka tomu elektromotor opäť funguje tak, ako má. Každopádne, prevíjanie elektromotorov sa odporúča pri väčších elektromotoroch, keďže malé elektromotory sa zväčša vyplatí vymeniť za nové. Rozhodne nechajte prevíjanie elektromotorov na profesionálov, keďže aj tie najmenšie chyby pri navinutí novej cievky môžu viesť k poškodeniu elektromotora. Zvyknú sa prejaviť jeho prehrievaním, nižšou výkonnosťou alebo vyššou hlučnosťou či vibráciami.

prevíjanie elektromotorov

Sústruženie ako spôsob obrábania

Okrem predaja, prevíjania a opráv elektromotorov, transformátorov i generátorov sa venujeme aj obrábaniu materiálov rôznymi spôsobmi, a to frézovanie a sústruženie. Zhotovíme vám súčiastku podľa vašich požiadaviek na jej tvar, rozmer či vlastnosti povrchu. Z technologického hľadiska je sústruženie považované za základný spôsob obrábania, keďže má všestranné použitie. Možno ním vytvárať rôzne všeobecné tvary a obrábať rozličné rotačné plochy – vonkajšie aj vnútorné, valcovité, kužeľovité, guľovité, skrutkovité, rovinné a iné. Ak potrebujete opracovať rovinné či tvarové plochy, ponúkame vám službu frézovania.