Operácia očí laserom – všetko, čo potrebujete vedieť

Operácia očí laserom – všetko, čo potrebujete vedieť

Operácia očí laserom, tiež známa ako LASIK, je metóda, ktorou sa dá odstrániť zraková chyba, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Ide o bezbolestný zákrok, ktorý trvá zvyčajne niekoľko minút na každé oko. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o operácii očí laserom, ktorú poskytujeme.

operácia očí laserom

Ako funguje operácia očí laserom?

Operácia očí laserom sa robí s využitím excimérového lasera, ktorý dokáže presne a bezbolestne odstrániť určitú časť rohovky, čím sa zlepší lúčová optika oka a zlepší sa zrak. Pred operáciou si pacient musí absolvovať základné vyšetrenia u očného lekára, ktorý posúdi, či je operácia pre neho vhodná. Operácia očí laserom má mnoho výhod oproti tradičným metódam korekcie zraku. Pacienti môžu vidieť v priebehu niekoľkých hodín po operácii a môžu sa vrátiť do svojich bežných aktivít po pár dňoch. Navyše, s operáciou očí laserom nemusíte nosiť dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky, čo mnohých pacientov poteší.

Ako prebieha rehabilitácia po operácii očí laserom?

Po operácii očí laserom si pacient musí dodržiavať určité postupy, ako sú napríklad umývanie očí a príjem liekov na zníženie rizika infekcie. Oči by sa nemali trieť a nemalo by sa taktiež do 2 týždňov cvičiť a plávať v bazéne alebo vo verejných kúpaliskách. Počas prvých niekoľkých týždňov po operácii sa pacient musí vyhýbať rýchlym pohybom hlavy a aktivitám, ktoré by mohli zvýšiť riziko zranenia oka. Ak sa rozhodnete pre operáciu očí laserom, môžete si byť istí, že ste si vybrali bezpečnú a efektívnu metódu korekcie zraku. Sme očná ambulancia, ktorá vám zabezpečí okrem tejto prestížnej operácie aj slnečné okuliare alebo dioptrické okuliare. Neváhajte a pokojne nás ešte dnes kontaktujte. Radi vás obslúžime a vyšetríme.

Prečítajte si tiež: