Rekuperácia Zehnder

rekuperácia

Čistý a čerstvý vzduch v domácnosti vám zabezpečí rekuperácia Zehnder. Úspora na vykurovaní a zlepšenie vnútornej klímy domu predstavujú hlavné výhody tohto ventilačného systému.

rekuperácia

Rekuperácia Zehnder

Vetranie s rekuperáciou je efektívny spôsob, ako zabezpečiť kvalitné vnútorné prostredie a úsporu energie v domácnosti. Rekuperácia Zehnder prináša množstvo výhod, vrátane zlepšenia kvality vzduchu, úspory nákladov na vykurovanie a chladenie a zvýšenie celkového komfortu bývania.

Vetranie s rekuperáciou Zehnder

Švajčiarska spoločnosť Zehnder je najväčším európskym výrobcom vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla pre rodinné domy. Vyvíja, vyrába a dodáva nielen vetracie jednotky, ale ucelený systém s hygienickými rozvodmi vzduchu a dizajnovými mriežkami a ventilmi.

Vetracie jednotky Zehnder presviedčajú prvotriednym prevedením, maximálnou energetickou účinnosťou, nízkou spotrebou a výnimočne tichým povozom. Rekuperácia Zehnder dosahuje až 95% rekuperácie tepla. Spĺňajú najprísnejšie energetické štandardy. Ich prevádzka je bezstarostná, stačí len výmena filtrov.

Najnovšia generácia jednotiek ComfoAir Q predstavuje technologickú špičku a bez preháňania možno povedať, že patrí k tomu najlepšiemu v odbore riadeného vetrania s rekuperáciou tepla.

Rekuperácia Zehnder – rozvody vzduchu a kvalitné rekuperačné jednotky

Jedine voľbou kvalitných vetracích jednotiek a hygienických rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome alebo byte trvalo čerstvý zdravý vzduch. Na rozdiel od vetracej jednotky sa rozvody zabudovávajú do stavby a po ich inštalácii už k nim nie je prístup alebo veľmi obmedzený. Preto treba rozvodom vzduchu venovať veľkú pozornosť! Vďaka niekoľkým patentom sú rozvody vzduchu od švajčiarskeho koncernu Zehnder vysoko hygienické a ľahko inštalovateľné.

lokálna rekuperácia

Čo je vetranie s rekuperáciou?

Vetranie s rekuperáciou je proces, pri ktorom sa teplo z odpadového vzduchu (vzduch opúšťajúci budovu) prenáša na čerstvý privádzaný vzduch (vzduch prichádzajúci do budovy) prostredníctvom rekuperačného výmenníka tepla. Tento systém umožňuje výmenu vzduchu bez straty tepelnej energie, čím sa zvyšuje energetická efektívnosť budovy a zlepšuje kvalita vnútorného ovzdušia.

Výhody vetrania s rekuperáciou:

Úspora energie: Rekuperácia tepla výrazne znižuje potrebu dodatočného vykurovania alebo chladenia, čo vedie k úsporám na energiách.

Zlepšenie kvality vzduchu: Filtrácia prívodného vzduchu odstraňuje prach, peľ a iné nečistoty, čím prispieva k zdravšiemu vnútornému prostrediu.

Stabilná vnútorná teplota: Rekuperácia Zehnder udržuje konštantnú teplotu v interiéri, čo zvyšuje komfort bývania.

Redukcia vlhkosti: Systém pomáha regulovať vlhkosť v dome, čím predchádza vzniku plesní a iných problémov spojených s vysokou vlhkosťou.

Ako funguje rekuperácia Zehnder?

Odvod odpadového vzduchu: Vzduch z interiéru, ktorý obsahuje vlhkosť, pachy a CO2, je odsávaný a smerovaný do rekuperačného výmenníka tepla.

Prívod čerstvého vzduchu: Vzduch z exteriéru je nasávaný a prechádza cez filtre, ktoré ho čistia od prachu a alergénov.

Výmena tepla: V rekuperačnom výmenníku tepla odpadový vzduch odovzdáva svoju tepelnú energiu privádzanému vzduchu bez toho, aby sa tieto dva prúdy vzduchu miešali.

Distribúcia vzduchu: Ohriaty (v zime) alebo ochladený (v lete) čerstvý vzduch je následne distribuovaný do obytných miestností.

Typy rekuperačných systémov:

Centrálna rekuperácia: Vhodná pre väčšie domy a budovy, kde jeden centrálny systém obsluhuje celý objekt. Vyžaduje vnútorné rozvody vzduchu.

Decentrálna rekuperácia: Vhodná pre menšie priestory alebo jednotlivé miestnosti, kde sú inštalované samostatné jednotky.

Údržba a starostlivosť rekuperácie

Pravidelná výmena filtrov: Aby systém fungoval efektívne a zabezpečoval kvalitný vzduch, je potrebné pravidelne meniť filtre (2-3x ročne).

Kontrola a čistenie výmenníka tepla: Pravidelná údržba výmenníka tepla zaručuje optimálnu výmenu tepla a predlžuje životnosť systému (1x ročne).

Servis ventilátorov a motorov: Pravidelné kontroly a údržba ventilátorov a motorov sú dôležité pre hladký a tichý chod systému(1x za 2 roky).

Profesionálna inštalačná firma GEOTHERM Slovakia

Výber firmy na montáž rekuperačného systému je dôležitý pre zaistenie efektívnej a spoľahlivej prevádzky. Zamerajte sa na skúsenosti, kvalitu služieb, transparentnosť a komunikáciu. Investícia do profesionálnej inštalácie od spoločnosti GEOTHERM Slovakia sa vám vráti v podobe vyššieho komfortu, lepšej kvality vzduchu a úspor energií.

Firma GEOTHERM Slovakia je autorizovaný partner spoločnosti ZEHNDER

Odborníci zo spoločnosti GEOTHERM Slovakia vám pripravia návrh a profesionálne nainštalujú systémy vetrania, vykurovania i chladenia do vašej stavby.

Vetranie s rekuperáciou Zehnder predstavuje významný krok k zlepšeniu kvality života a zdravia obyvateľov domácnosti. Pravidelná výmena a filtrácia vzduchu, regulácia vlhkosti, prevencia hromadenia škodlivých látok a udržiavanie tepelnej pohody sú hlavnými prínosmi, ktoré tento systém prináša. Investícia do rekuperačného vetrania sa teda oplatí nielen z hľadiska úspor energie, ale aj pre vytvorenie zdravšieho a príjemnejšieho prostredia na bývanie.