Renov├ícia parkiet v Bratislave – ako obnovi┼ą kr├ísu v├í┼ího dreven├ęho podlahov├ęho krytu

Renov├ícia parkiet v Bratislave – ako obnovi┼ą kr├ísu v├í┼ího dreven├ęho podlahov├ęho krytu

renovácia parkiet

Renov├ícia parkiet v┬áBratislave m├┤┼że by┼ą d├┤le┼żit├í z mnoh├Żch d├┤vodov. Dreven├Ż podlahov├Ż kryt je kr├ísnym prvkom v interi├ęri v├í┼ího domova alebo kancel├írie a pravideln├í starostlivos┼ą o neho m├┤┼że pom├┤c┼ą pred─║┼żi┼ą jeho ┼żivotnos┼ą. Parkety s├║ vystaven├ę ka┼żdodenn├ęmu opotrebeniu, ─Źi u┼ż ide o obuv, ktorou po nich chod├şte, alebo in├ę vonkaj┼íie faktory, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą po┼íkodenie ich povrchu. Renov├ícia parkiet m├┤┼że pom├┤c┼ą obnovi┼ą ich kr├ísu a lesk, zlep┼íi┼ą ich vzh─żad a pred─║┼żi┼ą ich ┼żivotnos┼ą.

renovácia parkiet

Renov├ícia parkiet u┼ż dnes na mieru

Renov├ícia parkiet m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą nieko─żko krokov. Prv├Żm krokom je o─Źistenie povrchu parkiet a odstr├ínenie ak├Żchko─żvek po┼íkoden├ş alebo ┼íkv┼Ľn. Potom sa vykon├íva br├║senie parkiet, ─Źo odstr├íni vrchn├║ vrstvu povrchu dreva a pr├şprava podkladu pre aplik├íciu n├íteru. Potom sa nan├í┼ía lak alebo in├Ż n├íter, ktor├Ż chr├íni parkety pred po┼íkoden├şm a zlep┼íuje ich vzh─żad. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov je potrebn├ę nanies┼ą nieko─żko vrstiev n├íteru a medzi ka┼żdou vrstvou sa vykon├íva jemn├ę br├║senie. Na z├íver sa vykon├íva le┼ítenie a parkety s├║ pripraven├ę na pou┼żitie.

S renov├íciou parkiet v├ím pom├┤┼żeme

Najlep┼í├ş ─Źas na renov├íciu parkiet je vtedy, ke─Ć sa objavia prv├ę zn├ímky opotrebenia a po┼íkodenia, ako s├║ ┼íkrabance, ┼íkvrny alebo opotrebovan├ę miesta. Pokia─ż sa tieto probl├ęmy nevyrie┼íia v─Źas, m├┤┼żu sa zhor┼íi┼ą a vies┼ą k v├Ą─Ź┼í├şm probl├ęmom. Okrem toho m├┤┼że by┼ą vhodn├ę vykon├íva┼ą pravideln├ę ├║dr┼żbov├ę pr├íce, aby sa predi┼ílo po┼íkodeniu a aby sa parkety udr┼żali v dobrom stave. Ak m├íte parkety v dome alebo kancel├írii, mali by ste uva┼żova┼ą o ich pravidelnej ├║dr┼żbe a renov├ícii. T├íto starostlivos┼ą pom├┤┼że pred─║┼żi┼ą ┼żivotnos┼ą. Nev├íhajte n├ís kontaktova┼ą, radi v├ís o┬áv┼íetkom informujeme. Sta─Ź├ş n├ís oslovi┼ą telefonicky, emailom alebo n├ís m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą aj osobne.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: