Vitamíny a ich význam pre zdravie

vitamíny

Vitamíny sú pre vaše zdravie nevyhnutné organické látky, ktoré sa nachádzajú v rôznych potravinách. Patria medzi ne napríklad vitamín C, vitamín D alebo vitamín E. Ich nedostatok v strave môže viesť k zdravotným problémom, ako sú napríklad krvácanie ďasien, svalové kŕče, únava, zhoršené videnie alebo zvýšená náchylnosť k infekciám.

vitamíny

Vitamíny – ako ich získať

V dnešnej dobe je často ťažké zabezpečiť si dostatočné množstvo vitamínov len z potravy. Preto sa často uchyľujeme k doplnkom stravy alebo k prírodným zdrojom vitamínov. Výhodou prírodných zdrojov vitamínov, ktoré nájdete napríklad v prírodných kozmetických produktoch, akými je prírodná kozmetika alebo bezlepkové potraviny, je ich vysoká biologická dostupnosť a teda aj efektívnejšie využitie organizmom. Pri výbere vitamínových doplnkov je dôležité dbať na ich kvalitu a pôvod. Najlepšie sú prírodné zdroje, ktoré sa získavajú z rastlinných materiálov alebo zdrojov, ktoré boli pestované bez použitia chemických látok a pesticídov. Dôležitým faktorom pri výbere vitamínov a vitamínových doplnkov je tiež aj spôsob ich využitia a dávkovania.

S tými správnymi vitamínmi si zaručíte zdravú výživu

V zdravej výžive a životnom štýle sa dnes stále viac uplatňuje koncepcia ekologického a udržateľného životného štýlu. Preto nie je náhodou, že aj v oblasti vitamínov sa stáva čoraz obľúbenejšou eko drogéria a prírodná kozmetika. Pri výbere prírodných kozmetických produktov a vitamínových doplnkov si teda môžeme byť istí, že nepodporujeme neekologické praktiky a prispievame k ochrane životného prostredia. Zdravá výživa je to, čo nás naozaj zaujíma. Preto neváhajte a kontaktujte nás už dnes. Zaručene neoľutujete.

Prečítajte si tiež: