Zateplenie budovy ÔÇô ak├ę s├║ n├íklady a┬árie┼íenia?

Zateplenie budovy ÔÇô ak├ę s├║ n├íklady a┬árie┼íenia?

zateplenie

─îl├ínok v skratke:

Zateplenie domu zafunguje na ├║spor├ích u novostavieb aj u star┼í├şch domov.

Je mo┼żn├ę ho realizova┼ą v ka┼żdom ro─Źnom obdob├ş.

Zabra┼łuje tepeln├Żm strat├ím v chladn├Żch d┼łoch a zni┼żuje mno┼żstvo tepla v┬átepl├Żch ro─Źn├Żch obdobiach.

zateplenie

Zateplenie budovy je mo┼żn├ę vykon├íva┼ą prakticky celoro─Źne.┬áTak├íto invest├şcia dok├í┼że v├Żrazne zn├ş┼żi┼ą n├íklady na vykurovanie a zlep┼íi┼ą komfort v├í┼ího domova.┬áOt├ízkou je, ko─żko stoj├ş zateplenie v┬ámeste ┼Żilina a┬ájej okol├ş a ak├ę kon┼ítruk─Źn├ę rie┼íenia si m├┤┼żete vybra┼ą. Nech sa p├í─Źi, v┼íetko sa do─Ź├ştate v┬ána┼íom ─Źl├ínku.

Ak├ę materi├íly s├║ k dispoz├şcii na zateplenie budov?

Zateplenie alebo izol├ícia domova sa realizuje nielen u novostavieb, ale aj u star┼í├şch budov s cie─żom zn├ş┼żenia n├íkladov na vykurovanie. D├┤le┼żit├ę je, ┼że zateplenie m├┤┼żete vykon├íva┼ą prakticky v ka┼żdom ro─Źnom obdob├ş. Podmienkou ├║spe┼ínosti zateplenia je v├Żber spr├ívneho sp├┤sobu pr├íc a materi├ílov. Jedn├Żm z prv├Żch rozhodnut├ş pri zatep─żovan├ş domu je, ak├Żm materi├ílom ho zatepl├şte. M├┤┼żete si vybra┼ą z polystyr├ęnu, styroduru a miner├ílnej vlny.

Polystyr├ęn je najbe┼żnej┼í├şm izola─Źn├Żm materi├ílom. Je to kv├┤li jeho┬áuniverz├ílnosti, preto┼że n├şm m├┤┼żete zatepli┼ą v┼íetky prvky domu.┬áM├í aj v├Żhody, ak├Żmi s├║ jednoduch├í mont├í┼ż a dostupnos┼ą r├┤znych ve─żkost├ş polystyr├ęnov├Żch dosiek s r├┤znymi hr├║bkami a farbami.┬áNajpopul├írnej┼í├ş je┬ábiely polystyr├ęn. Farba polystyr├ęnu je d├┤le┼żit├í ÔÇô s├║vis├ş s najd├┤le┼żitej┼í├şm parametrom, a to s├║─Źinite─żom tepelnej vodivosti (╬╗).┬á─î├şm ni┼ż┼í├ş je koeficient lambda, t├Żm lep┼íiu izol├íciu dan├Ż materi├íl poskytne. Styrodur pozost├íva z expandovan├ęho polystyr├ęnu.┬áM├í ┼ípecifick├║, ve─żmi tesn├║ ┼ítrukt├║ru s mal├Żmi bunkami, ─Źo mu d├íva┬ávysok├ę tepeln├ę vlastnosti.┬áPreto sa pova┼żuje za ├║─Źinnej┼í├ş pri izol├ícii budovy ako vlna alebo polystyr├ęn.┬áMiner├ílna vlna je rovnako ako polystyr├ęn┬áuniverz├ílnym izola─Źn├Żm materi├ílom.┬áDok├í┼żete ┼łou zatepli┼ą takmer v┼íetky ─Źasti stavby, no naj─Źastej┼íie sa miner├ílna vlna pou┼ż├şva na vonkaj┼íie steny a┬ápodkrovia. S ├║spechom sa d├í pou┼żi┼ą na izol├íciu vonkaj┼í├şch prie─Źok a vyplnenie priestorov, napr├şklad v oce─żov├Żch kon┼ítrukci├ích.

Ko─żko stoj├ş zateplenie domu?

Zateplenie domu prin├í┼ía mno┼żstvo v├Żhod, ak├Żmi s├║ je zn├ş┼żenie n├íkladov na energie a zv├Ż┼íenie tepelnej pohody. V─Ćaka tepelnej izol├ícii sa okolo domu vytvor├ş ak├ísi ochrann├í bari├ęra, ktor├í zabra┼łuje tepeln├Żm strat├ím v chladn├Żch d┼łoch a zni┼żuje mno┼żstvo tepla, ktor├ę sa v teplom dni dost├íva do interi├ęru. 

Zateplite svoju budovu s┬ána┼íou pomocou. ─îerpajte aj vy a┬áva┼ía nehnute─żnos┼ą v┼íetky benefity, ktor├ę pon├║ka kvalitn├ę zateplenie. Sme tu preto, aby sme sa postarali o dokonal├ę prevedenie, bez┬áak├Żchko─żvek ch├Żb. Okrem zateplenia budov sa ┼ípecializujeme aj na novostavby a┬áich v├Żstavbu a┬ána rekon┼ítrukcie bytov a┬ádomov. Nev├íhajte n├ís kontaktova┼ą e┼íte dnes.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: